محصولات آلیاژ نیکل Monel K-500 سختی بالا برای خدمات دریایی تقریباً غیر مغناطیسی

جزئیات محصول:
محل منبع: چين
نام تجاری: VANFORGE
گواهی: ISO9001, ISO10012, ISO14001, OHSAS18001, ABS, BV, DNV, Lloyd, NK
پرداخت:
مقدار حداقل تعداد سفارش: 500 کیلوگرم
قیمت: Negotiable
جزئیات بسته بندی: بسته قابل توجهی برای صادرات
زمان تحویل: 60 روز
شرایط پرداخت: اعتبارات اسنادی T/T
قابلیت ارائه: 50 تن در هر ماه

اطلاعات تکمیلی

مواد: آلیاژ مونل K-500 روند: جعلی برای مرگ
رفتار: آنیل سطحی: پوست کنده
شکل: دور طول: در صورت درخواست برش دهید
برجسته:

نوار گرد نیکل

,

نوار گرد آلیاژ 825

توضیحات محصول

آلیاژ مس نیکل مقاوم در برابر خوردگی بالا Monel K-500 میله گرد

آلیاژ MONEL® K-500 (UNS N05500 / W.Nr. 2.4375) آلیاژ مس نیکل است که مقاومت در برابر خوردگی عالی آلیاژ MONEL 400 را با مزایای اضافه شده از استحکام و سختی بیشتر ترکیب می کند. خواص افزایش یافته با افزودن آلومینیوم و تیتانیوم به پایه نیکل مس و با گرم کردن در شرایط کنترل شده بدست می آید تا ذرات زیر میکروسکوپی Ni3 (Ti ، Al) در ماتریس رسوب شوند. پردازش حرارتی که برای تأثیر بارندگی مورد استفاده قرار می گیرد معمولاً سخت شدن سن یا پیری نامیده می شود.

برنامه های معمولی برای محصولات آلیاژی K-500 زنجیره ای و کابل ، بست و چشمه برای خدمات دریایی است. اجزای پمپ و شیر برای پردازش مواد شیمیایی. تیغه های پزشک و ضایعات برای تولید خمیر کاغذ در تولید کاغذ؛ قلاده و ابزار حفاری چاه نفت ، شفت پمپ و پروانه ، محفظه غیر مغناطیسی ، بالابرهای ایمنی و دریچه های تولید نفت و گاز؛ و سنسورها و سایر قطعات الکترونیکی.

ترکیب شیمیایی، ٪

نیکل (به علاوه کبالت) ............................................. ........ 63.0 دقیقه.

کربن................................................. ....................... 0.25 حداکثر.

منگنز ................................................. .................. 1.5 حداکثر.

اهن................................................. ............................... 2.0 حداکثر.

گوگرد ................................................. ......................... 0.01 حداکثر.

سیلیکون ................................................. .......................... 0.5 حداکثر.

مس ................................................. ..................... 27.0 - 33.0

آلومینیوم ................................................. ................. 2.30 - 3.15

تیتانیوم ................................................. ................... 0.35 - 0.85

یک ویژگی مفید آلیاژ این است که تقریباً در دمای غیرمغناطیسی قرار دارد. با این وجود می توان در طول پردازش یک لایه مغناطیسی روی سطح ماده ایجاد کرد. آلومینیوم و مس ممکن است در حین گرم شدن به طور انتخابی اکسیده شوند و یک فیلم غنی از نیکل مغناطیسی در قسمت بیرونی قطعه بگذارد. این تأثیر به ویژه در سیم یا نوار نازک که در آن نسبت زیادی از سطح به وزن وجود دارد ، قابل توجه است. فیلم مغناطیسی را می توان با ترشی یا فرو بردن روشن در اسید از بین برد و خصوصیات غیر مغناطیسی ماده ترمیم می شود.

ترکیبی از نفوذپذیری مغناطیسی کم ، استحکام بالا و مقاومت در برابر خوردگی خوب به منظور استفاده در تعدادی از برنامه ها ، از جمله تجهیزات بررسی چاه نفت و اجزای الکترونیکی استفاده شده است.

ویژگی های مکانیکی

خواص درجه حرارت پایین آلیاژ MONEL K-500 فوق العاده است. استحکام کششی و عملکرد با کاهش درجه حرارت افزایش می یابد در حالی که شکل پذیری و چقرمگی عملا غیرقابل جبران هستند. هیچ تغییر شکل قابل انعطاف به شکننده حتی در دماهای کم هیدروژن مایع رخ نمی دهد. بنابراین آلیاژ برای بسیاری از کاربردهای کرایوژنیک مناسب است.

پیچ خوردن

آلیاژ MONEL K-500 توسط دیگ بخار و فشار مخازن ASME به عنوان یک ماده قابل قبول برای استفاده به عنوان پیچ تایید شده است. تنش های مجاز برای استفاده در بخش VIII ، بخش 1 تا 500 درجه فارنهایت ، در ASME Code Case 1192 ، آخرین نسخه ارائه شده است.

مقاومت در برابر خوردگی

مقاومت در برابر خوردگی آلیاژ MONEL K-500 قابل ملاحظه ای برابر با آلیاژ 400 است به جز اینکه ، وقتی در شرایط سخت سنی ، آلیاژ K-500 تمایل بیشتری به ترک خوردگی استرس در برخی از محیط ها دارد.

آلیاژ MONEL K-500 مشخص شده است که در برابر یک محیط گاز ترش مقاوم است. پس از گذشت 6 روز از غوطه وری مداوم در محلولهای سولفید هیدروژن اشباع شده (3500 ppm) در pHهای اسیدی و اساسی (اعم از 1.0 تا 11.0) ، نمونه های خم U از ورق سخت شده سن هیچ ترک خوردگی نشان نداد. سختی نمونه ها از 28 تا 40 Rc بود. ترکیبی از میزان خوردگی بسیار کم در آب دریا با سرعت بالا و استحکام بالا باعث آلیاژ K-500 به ویژه برای شاخه های پمپ های گریز از مرکز در سرویس های دریایی می شود. در آب دریایی راکد یا آهسته حرکت ، ممکن است بدنبال ایجاد گودبرداری رخ دهد ، اما این گودال پس از حمله اولیه نسبتاً سریع کند می شود.

گرمایش و ترشی

دو نوع روش پخت در آلیاژ MONEL K-500 انجام می شود: بازپخت راه حل و بازپخت فرآیند. روشهای درمانی از نظر هدف و روش متفاوت است.

راه حل آنیل

آلیاژ MONEL K-500 با تشکیل ذرات زیر میکروسکوپی یک فاز ثانویه ، Ni3 (Ti ، Al) سخت می شود. تشکیل ذرات به عنوان یک واکنش حالت جامد در طی یک عملیات حرارتی سخت شدن سن (یا سخت شدن بارش) صورت می گیرد. قبل از درمان پیری ، مؤلفه آلیاژ باید از محلول آنیل شود تا هر مرحله را که ممکن است در آلیاژ در طی پردازش قبلی شکل گرفته باشد ، حل کند. پخت و پز محلول معمولاً با گرم کردن محصولات گرم به دمای 1800 درجه فارنهایت و فرآورده های سرد کار شده تا 1900 درجه فارنهایت انجام می شود. برای جلوگیری از رشد بیش از حد دانه ، زمان در دما باید به حداقل برسد (به طور معمول ، کمتر از 30 دقیقه). برای جلوگیری از بارندگی در مراحل مضر ، باید مدت زمان گرمایش (سطح شیب دار) و زمان خنک کننده به حداقل برسد. خنک شدن پس از پختن محلول به طور معمول با خاموش شدن آب انجام می شود.

فرآیند پخت و پز

در حین پردازش مکانیکی در تولید و تشکیل بعدی محصولات آلیاژ K-500 ،

برای نرم شدن محصول ممکن است نیاز به بازپرداخت فرآیند می باشد. چنین آنیل ها ساختار را مجدداً تبلور می دهند و معمولاً در دمای بین 1400 تا 1600 درجه فارنهایت انجام می شوند.

در حالی که درجه حرارت بالاتر باعث رونق بخشیدن به محصول می شود ، دمای آنیل شدن روند متوسط ​​برای جلوگیری از رشد زیاد دانه محدود است. زمان در دما باید محدود شود تا از تشکیل مراحل ثانویه که می تواند سختی محصول آلیاژ پیر K-500 را به خطر بیاندازد جلوگیری کند.

نگه داشتن به مدت یک ساعت پس از رسیدن قسمت به دمای تنظیم شده و برابر شدن آن به طور معمول برای نرم شدن محصول آلیاژی هنگام پردازش کافی است. به کاربر هشدار داده شده است که قرار گرفتن در معرض درجه حرارت برای بیشتر از 1.5 ساعت توصیه نمی شود. قرار گرفتن در معرض بیش از حد می تواند منجر به تشکیل کاربید تیتانیوم (TiC) شود. این ترکیب در دمای پیری که برای سخت شدن آلیاژ K-500 پایدار است به گونه‌ای است که تیتانیوم قادر به شرکت در واکنش سخت شدن نیست ، تشکیل Ni3 (Ti ، Al). بنابراین ، قدرت و سختی می تواند به خطر بیفتد.

بدیهی است ، بهتر است از تشکیل فاز کاربید تیتانیوم خودداری شود. اما اگر فاز به عنوان یک نتیجه از پردازش نادرست شکل بگیرد ، برای حل کردن ذرات نیاز به پختن محلول در دمای 2050 درجه فارنهایت به مدت 30 دقیقه می باشد. لازم به ذکر است که این عملیات حرارتی به اندازه دانه بزرگی منجر می شود که می تواند شکل پذیری آن را تا حدودی به خطر بیاندازد. با این وجود ، در صورت ایجاد مقاومت و استحکام کامل در طول درمان پیری ، درمان محلول در دمای بالا ضروری است.

استاندارد فدرال برای آلیاژ K-500 ، QQ-N-286 ، فقط بازپخت راه حل را نشان می دهد. پخت و پز در فرآیند به اختیار پزشک گرما واگذار شده است. محدوده دمای بازپخت حل محلول در نسخه F 1600 تا 1900 درجه فارنهایت است. بنابراین ، اگر یک جزء آلیاژ K-500 به دلیل وجود کاربید تیتانیوم ، باید در محلول آنالیز شود ، پس از آن باید در ضخامت بخش قبل از عملیات حرارتی نهایی کاهش یابد (آنیل سازی محلول + سخت شدن سن) مطابق با الزامات مشخصات ویرایش G ، نیاز به بازپخت محلول را به حداقل دمای پخت 1600 درجه فارنهایت اصلاح کرده است. بنابراین ، آنالیز محلول در دمای 2050 درجه فارنهایت بدون کاهش بیشتر در ضخامت بخش قابل پیر شدن است و در صورت برآورده شدن سایر الزامات مشخصات (خصوصیات مکانیکی و غیره) قابل قبول است.

برای پاسخ بهینه پیری و حداکثر نرمی ، به دست آوردن آب مؤثر از دمای گرمایش بدون تأخیر مهم است. تاخیر در خاموش شدن یا کاهش سرعت آهسته می تواند باعث ریزش جزئی فاز سخت شدن سن و اختلال متعاقب آن در پاسخ پیری شود. افزودن حدود 2٪ به میزان الکل به آب ، اکسیداسیون را به حداقل می رساند و ترشی را تسهیل می کند.

برای رسیدن به حداکثر خواص روشهای سخت گیری سن توصیه می شود.

1. مواد نرم (140-180 برینل ، 75-90 راکول B).

به مدت 16 ساعت در دمای 1100 تا 1125 درجه فارنهایت نگه داشته شده و به دنبال آن سرمایش کوره با سرعت 15 تا 25 درجه فارنهایت در هر ساعت تا 900 درجه فارنهایت قرار می گیرد. خنک کننده از 900 درجه فارنهایت تا دمای اتاق ممکن است توسط کوره یا خنک کننده هوا یا با خاموش شدن انجام شود بدون توجه به میزان سرمایش. این روش برای فرورفتگی های فرفورژه و خاموش یا آنیل ، مناسب برای میله های گرم شده یا گرم نورد و میله های بزرگ کشیده سرد (بیش از 1 ½ قطر در این قطعه) و برای سیم و نوار نرم و نرم مناسب است.

2. مواد سرد شده نسبتاً سرد (175-250 Brinell ، 8-25 Rockwell C).

به مدت 8 ساعت یا بیشتر در دمای 1100 تا 1125 درجه فارنهایت نگه دارید ، و به دنبال آن خنک شدن تا 900 درجه فارنهایت با سرعت بیش از 15 تا 25 درجه فارنهایت در هر ساعت انجام نشود. با نگه داشتن حداکثر 16 ساعت در دما ، سختی بالاتر می توان به دست آورد ، به ویژه اگر مواد فقط کمی با کار سرد شده باشد. به عنوان یک قاعده کلی ، مواد با سختی اولیه 175-200 برینل باید 16 ساعت کامل نگه داشته شود. مواد نزدیک به رقم بالای 250 برینل (25 راکول C) باید در 8 ساعت به سختی کامل برسند. این روشها در مورد میله های کشیده سرد ، نوارهای نیمه سخت ، قطعات سردسیر و سیم با دمای متوسط ​​اعمال می شود.

3. مواد کاملاً سرد کار شده (260-325 Brinell، 25-35 Rockwell C).

به مدت 6 ساعت یا بیشتر در دمای 980 تا 1000 درجه فارنهایت نگه دارید و به دنبال آن خنک شدن تا 900 درجه فارنهایت با سرعت بیش از 15 تا 25 درجه فارنهایت در هر ساعت انجام نشود. در بعضی موارد ممکن است با نگه داشتن 8 تا 10 ساعت در دما ، سختی کمی بالاتر (به ویژه با مواد نزدیک به انتهای پایین تر از سختی) حاصل شود. این روش برای نوارهای خنک بهاری ، سیم بهار یا قطعات به شدت سرد مانند توپهای کوچک و با سرما مناسب است.

توجه: خنك كردن ممكن است در مراحل 100 درجه فارنهايت انجام شود و در هر مرحله كوره را 4 تا 6 ساعت نگهداريد. به عنوان مثال ، روش 1 می تواند 16 ساعت در 1100 درجه فارنهایت 4 تا 6 ساعت در 1000 درجه فارنهایت 4 تا 6 ساعت در 900 درجه فارنهایت باشد. رویه های شرح داده شده در زیر 1 ، 2 و 3 ، معمولاً خاصیت بالاتری خواهند داشت.

در بعضی موارد ممکن است بخاطر صرفه جویی در هزینه یا به دست آوردن خواص واسطه ، زمان تصفیه گرما را کاهش دهید. ارائه توصیه های خاص که شامل طیف گسترده ای از امکانات باشد دشوار است. بهترین روش این است که آزمایش های آزمایشی روی نمونه هایی انجام شود که سطح مقطع مواد را برای سخت شدن کپی می کنند.

اسید شویی

ترشی یک روش استاندارد برای تولید سطح تمیز روی آلیاژ K-500 است.

شکل گیری داغ.

درجه حرارت مناسب در حین تغییر شکل مهمترین عامل در دستیابی به چربگی گرم است. حداکثر دمای گرمایش توصیه شده برای کار گرم آلیاژ MONEL K-500 برابر با 2100 درجه فارنهایت است. فلز باید در یک کوره داغ شارژ شود و هنگام گرم شدن یکنواخت خارج شود. خیساندن طولانی مدت در این دما مضر است. اگر تأخیر رخ دهد ، به گونه ای که مواد را در معرض خیساندن طولانی مدت قرار دهید ، دمای آن باید تا دمای کمی 1900 درجه فارنهایت کاهش یابد یا در دمای 1900 درجه فارنهایت نگهداری شود تا مدت کوتاهی قبل از آماده شدن کار ، سپس به 2100 درجه فارنهایت برسد. هنگامی که قطعه به طور یکنواخت گرم می شود ، باید خارج شود. در صورت تاخیر طولانی ، کار باید از کوره خارج شده و از آب خارج شود.

دامنه دمای کار گرم از 1600 تا 2100 درجه فارنهایت است. کار سنگین بهترین کار بین 1900 درجه و 2100 درجه فارنهایت است. کار کردن در زیر 1600 درجه فارنهایت توصیه نمی شود. برای تولید دانه ریزتر در فرجنجس ، دمای دمای مجدداً گرمایش باید 2000 درجه فارنهایت باشد و حداقل 30٪ کاهش سطح در آخرین عملیات آهنگری صورت گیرد.

پس از اتمام کار گرم ، یا هنگامی که برای خنک شدن آلیاژ MONEL K-500 ضروری است ، نباید اجازه دهید در هوا خنک شود بلکه باید از دمای 1450 درجه فارنهایت یا خاموش شود. اگر قطعه اجازه کند به آرامی خنک شود ، تا حدی خود را گرم می کند (سن را سخت می کند) و استرس تنظیم می شود که ممکن است در حین گرمایش بعدی منجر به تقسیم حرارتی یا پارگی شود. علاوه بر این ، ماده خاموشی دارای واکنش بهتری نسبت به سفت شدن سن است ، زیرا بیشتر ترکیبات تقویت کننده سن در محلول نگهداری می شوند.

سطح مواد به میزان کمتری اکسیده می شوند و در صورت خاموش شدن در آب حاوی حدود 2٪ به میزان الکل ، ترشی آسان تر خواهد بود. تشکیل سرد. در شرایط آنیل ، آلیاژ K-500 با روشهای استاندارد قابل سرد کردن است. اگرچه این آلیاژ به قدرت قابل توجهی برای شکل گیری نیاز دارد ، از خاصیت انعطاف پذیری خوبی دارد.

ماشینکاری

ماشینکاری سنگین از آلیاژ K-500 در شرایطی که ماده در حالت پخت و پز یا حالت گرم و خاموش باشد به بهترین وجه انجام می شود. با این حال ، مواد سخت شده سن ، می توانند برای بسته شدن تحمل ها و به پایان رساندن ، آماده سازی شوند. از این رو ، توصیه می شود دستگاه را کمی بزرگ ، سفت و سخت کرده و سپس به اندازه بزرگ کنید. در دوران پیری ، یک انقباض دائمی جزئی (در حدود 0.0002 in./in.) اتفاق می افتد ، اما به دلیل کم بودن درجه حرارت و سرعت خنک کننده ناچیز ، احتمال وقوع جنگ کمی وجود دارد.

محصولات و مشخصات موجود آلیاژ MONEL K-500 به عنوان UNS N05500 و Werkstoff Nr معرفی شده اند. 2.4375 این سرویس در خدمات نفت و گاز در NACE MR-01-75 ذکر شده است. آلیاژ K-500 در طیف گسترده ای از فرم های استاندارد آسیاب شامل لوله ، لوله ، نوار گرد ، نوار مسطح ، آهنگری مبله قرار گرفته است. فرم ها و اندازه های محبوب از بورس موجود است. بسیاری از محصولات تخصصی ممکن است از مبدل ها بدست آید.

محصولات و مشخصات موجود

میله ، میله ، و فرجنجس - BS3075NA18 (سیم) ، BS3076NA18 (میله و میله) ، ASTM B 865 (میله و نوار) ​​، DIN 17752 (میله و نوار) ​​، DIN 17753 (سیم) ، DIN 17754 (فرجنجس) ، QQ- N-286 (میله ، نوار و فرجنجس) ، SAE AMS 4676 (میله و میله) ، ASME Code Case 1192 (میله و نوار) ​​، ISO 9723 (نوار) ​​، ISO 9724 (سیم) ، ISO 9725 (فرجنجس)

لوله و لوله - BS3074NA18 (لوله و لوله بدون درز) ، DIN 17751 (لوله و لوله)


دامنه اندازه محصول
قطر: 100 میلی متر - 600 میلی متر
طول: در صورت درخواست

فرایند تولید

با ما در تماس باشید

وارد کنید پیام شما

شما ممکن است در این مورد باشید